32 444 64 26 biuro@consensus24.pl

Mediacje rodzinne

Jeśli ty i twój partner podęliście trudną decyzje o rozstaniu , mediacja rodzinna może wam pomóc uregulować  wiele  zagadnień  min: ustalenie ogólnych  warunków  rozstania,  podział majątku wspólnego, uregulowanie kontaktów z dzieckiem/dziećmi. Ustalenia w procesie mediacji są szybsze , mniej stresujące i mniej kosztowne. Nie wymagają angażowania adwokatów i odbywają się w przyjaznej, poufnej  atmosferze .

Nawet jeśli sprawa trafiła już do sądu możesz zwrócić się o pomoc do mediatora. Mediacja zwykle zamyka się w 3 spotkaniach. Po raz pierwszy ty i twój partner spotkacie się oddzielnie z bezstronnym mediatorem specjalizującym się w mediacjach rodzinnych. Podczas tego spotkania mediator  min. wyjaśni ci   jakie sprawy muszą zostać  uregulowane, pokaże Ci możliwe  rozwiązania , odpowie na  Twoje pytania by rozwiać wszelkie obawy.

Mediator pomoże Tobie i Twojemu partnerowi dotrzeć do waszych potrzeb i podjąć  świadome decyzje, które będą  akceptowalne przez was oboje i które będą  was oboje satysfakcjonowały.

Mediator przez cały proces mediacji pozostanie bezstronny wobec was obojga i nie będzie w jakikolwiek sposób wpływał na wasze decyzje.

Jeśli dojdziecie do porozumienia   mediator spisze  wasze postanowienia w formie ugody, a następnie za waszą zgodą złoży ją sądzie wraz z wnioskiem o jej zatwierdzenie .

pastedGraphic.png